Сільська рада
с. Великий Житин, Рівненського р-ну, Рівненської обл.

Сільська рада

Прапор Великожитинської сільської радиГерб с. Великий ЖитинГерб с. Малий ЖитинГерб с. БармакиБудинок культури та офісне приміщення сільської ради

Історія Великожитинської

сільської ради

 

Після прийняття в 1939р Західної України до складу Української радянської соціалістичної республіки і проведення адміністративного розподілу областей і районів Західної України село Великий Житин ввійшло до складу Олександрійського району Ровенської області.

Відповідно з Конституцією УРСР в 1940 році в селі Великий Житин була обрана сільська рада, голоа сільської ради та секретар. Під час окупації німецько-фашистськими загарбниками сільська рада припинила свою діяльність. Після визволення від німців в 1944 р в селі Великий Житин знову була вибрана і почала свою поботуВеликожитинська сільська рада.

21 серпня 1954 році за Указом Президії УРСР до Великожитинської сільської ради була приєднана Маложитинська сільська рада.

В 1959 році Олександріївський район був ліквідований і Великожитинська сільська рада з селами Великий і Малий Житин ввійшли до Ровенського району, Ровенської області.

Також в цьомуж році 15 червня Бармацька сільська рада була ліквідована і приєднана до Великожитинської сільської ради.

 

За легендою мешканцями Бармаків були брати мірощники Бармаки, які на той час володіли млином. Вперше назву Бармаки згадує акт 1596 року. Також відомо,що на території села був маєток воєводи Сєрадського, пізніше землян Федора і Яцька Омелянського.

 У донесенні луцького старости 1649 року сказано, «подане и громада села Бармак» нарубали міські гаї,ліси на «шесть тысячейвозов».убармацькій церкві івана Богослова (побудована в 1773 році на кошти поміщика Семена Закревського) зберігалися цінні стародруки, копії метричних книг з 1809 року. Під кінець ХІХ століття село мало 35 дворів,  245 жителів.

 Назва Бармаки, як свідчать деякі записи, могла мати первісну форму Бормаки, а вона від прізвища Бормак і входить до вільного ряду таких як Борма, Бормотог, Бормило, де ймовірніше значення «той, хто бормотить».

Додамо, що існує слово борматися «клопотатися, запинатися». Воно для змісту особової назви теж підходить, як і бормак «воркотун, буркун», що відповідає російському барма «гаркавий, воркотун». Але іншомовне  « барма» - це «наплічні прикраси знаті».

 Бормаки змінилися на Бармаки із-за уподібненого «о» до «а».